DAVETLİ KONUŞMACILAR

Uzm. Annika Gorelova

Gıda hijyeni uzmanı, Greenclean OU, Estonya’dan denetçi ve danışman. 13 yıllık gıda hijyeni deneyimine sahiptir.  Anaokulundan hastaneye, küçük gıda işleyicilerinden büyük gıda üreticilerine kadar farklı türdeki tesislere HCP, ISO 22000, RFSMS, ROCC  porgramları ile ilgili danışmanlık yapmaktadır. Uluslararası düzeyde ilk sunum 2009 yılında   3. Safoodnet Açık Seminer Risk Yönetimi, Hijyenik Tasarım ve Verimli Sanitasyon Programları ile Pratikte Temizlik maddeleri ve dezenfektanlar konusu ile Tallinn’de yapılmıştır.  Covid19 konusu ile Estonya ulusal televizyonunda ilk konuşmacılardan birisi olmuştur.

Doç. Dr. Allyne Fortes Vitor

Norte-Brezilya Rio Grande Federal Üniversitesi’nde doçenttir. Ceará Federal Üniversitesi’nden Hemşirelik Lisans Mezunudur. Ceará Eyalet Üniversitesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde Hemşirelikte uzmanlık, Ceará Federal Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Lisans Programı ile Hemşirelik ve Sağlığın Geliştirilmesi Konusunda Yüksek Lisans ve Doktora Derecesi bulunmaktadır. Sağlığı Geliştirme, Kardiyovasküler Sağlık, Yoğun Bakım, Kanıta Dayalı Hemşirelik, Hemşirelik Teorileri ve Hemşirelik Taksonomileri ağırlıklı olarak Klinik Hemşirelik alanında çalışmalar yürütmektedir. Kardiyak hastalarda hipotermi ve etkisiz venöz dönüş, oküler yüzeyin yenilenmesi, Chikungunya Ateşi olan hastalarda bozulmuş mobilite ve gecikmiş cerrahi iyileşme için mevcut araştırmaları devam etmektedir. NANDA-International’ın daimi üyesidir ve Klinik Hemşirelikte Çalışma ve Araştırma Merkezi (NEPEC- FRN/Brezilya) başkanıdır. Brezilya Hemşirelik Süreci Araştırma Ağının kurucu üyesidir.

Dr. Öğretim Üyesi Imad Hussein Fashafsheh

Jenin Arap Amerikan Üniversitesi Hemşirelik Koleji’nde yardımcı doçenttir. Ürdün Üniversitesi’nden yüksek lisans ve Kahire Üniversitesi’nden doktora derecesi aldı. Tıbbi cerrahi ve yoğun bakım hemşireliği dersleri vermektedir. American Hearth Association’da BLS Eğitmenidir. E-öğrenme ve Uzaktan eğitim, öğrenme çıktılarını iyileştirmede aktif öğrenme, Gaumard “Hi-Fidelity Hasta Simülatörleri Son Kullanıcı”, öğretim metodolojileri ve yoğun bakım konularında eğitimleri bulunmaktadır. Yoğun bakım hastalarında göz bakımı ve ağız bakımı konusunda da çalışmaları bulunmaktadır.

Dr. Öğretim Üyesi Carla Piscarreta Damásio

Portekiz Polytechnic of Leiria’da Hemşirelik Bilimi alanında 2009’dan beri Yardımcı Doçenttir. Doktora derecesini Portekiz’deki Lizbon Üniversitesi’nden hemşirelik alanında almıştır. Eğitim bilimleri alanında lisans ve yüksek lisans derecelerinin yanı sıra tıbbi-cerrahi hemşireliği, ozon tedavisi ve organizasyonlarda risk ve refah alanlarında yüksek lisans dereceleri ile mezun oldu. Aynı zamanda tıbbi-cerrahi hemşireliği alanında uzman hemşiredir. 2015- 2017 yılları arasında Hareketlilik Bölüm Koordinatörlüğü ve Pedagojik Konsey Başkanlığı yapmıştır. Halen Gerontoloji Yüksek Teknik Meslek Kursu Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Araştırma ilgi alanları arasında sağlık eğitimi, dahili ve cerrahi hemşireliği, anlatı tıbbı, ozon terapi ve iş yeri sağlığıdır. Araştırma birimi ciTechCare- Yenilikçi Bakım ve Sağlık Teknolojisi Merkezidir. Şubat 2018’den bu yana Çalışmalar ve Anlatı Tıbbında Yansıma Grubu’nun (GERMEN) üyesi, Nisan 2019’dan bu yana Pernambuco Federal Üniversitesi- UFPE, (Brezilya) Araştırma Grubu Ağları, Sosyallik ve Güç’ün yabancı bir işbirlikçisi ve üyesidir. Sağlık Akademisi Kastamonu Dergisi eş-editörü ve artciencia.com yayın kurulu üyesidir.

 

Dr. Marietta Pateinioti

Sakız Adası Genel Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde Tıbbi Direktör olarak görev yapmaktadır. Tıp eğitiminin ardından dahiliye alanında uzman ardından yoğun bakım alanında yan dal uzmanı olmuştur. Daha sonra, Yunanistan Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi hastane öncesi acil sağlık eğitimi aldı. Bu alanda Afet Tıbbına daha fazla ilgi duyduğunu fark edince; Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi’nden Küresel Sağlık ve Afet Tıbbı alanında yüksek lisans derecesi aldı.

 

Prof. Dr. Gordana Ristevska Dimitrovska 

Gordana Ristevska Dimitrovska “St. Kliment Ohridski” Üniversitesi Bitola Tıp Fakültesinde, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde Profesör olarak çalışmaktadır. Aziz Kiril ve Metodiy” Üniversitesi’nde Tıp Fakültesini tamamladıktan sonra psikiyatride uzmanlığını almıştır. Ruh Sağlığı, Psikiyatri, Toplum Hemşireliği ve Farmakoloji ağırlıklı olmak üzere Klinik Hemşirelik alanında çalışmaları mevcuttur. Depresyon, COVID-19′ un ruh sağlığı üzerindeki etkileri ve Psiko-onkoloji ile ilgili güncel araştırmaları bulunan Profesör Gordana Ristevska Dimitrovska, Avrupa Nöropsikofarmakoloji Koleji ve Uluslararası Psiko-Onkoloji Derneği Üyesidir.

ÖZET BİLDİRİ KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ.

TAM METİN BİLDİRİ KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ.