KONGRE HAKKINDA

İzmir Demokrasi Üniversitesi Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresi 2023 (ICHES-IDU 2023)

10-11 Kasım 2023

 

Kongre Tarihi ve Yeri

İzmir Demokrasi Üniversitesi Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresi 2023 (ICHES-IDU 2023) 10-11 Kasım 2023 tarihleri arasında İzmir Demokrasi Üniversitesi Üçkuyular Ana Yerleşkesi’nde  yüz yüze ve on-line (”hibrit”’) oturumlar halinde yapılacaktır.

Adres:
İzmir Demokrasi Üniversitesi Gürsel Aksel Bulvarı
No:14 Üçkuyular/Karabağlar İzmir / TÜRKİYE

Kongrenin gerçekleştirileceği yer olan İzmir Demokrasi Üniversitesi, Fahrettin Altay Metro İstasyonu, Adnan Saygun Tramvay Durağı ve Üçkuyular Vapur İskelesi’ne yürüme mesafesindedir.

Kongre Dili

Kongre dili İngilizce ve Türkçe olacaktır.

Kongre İnternet Sayfası

Kongre ile ilgili tüm duyuruların takip edilebilmesi amacıyla kongre internet sayfası düzenlenmiştir.

http://iches.idu.edu.tr

Turist Bilgisi

Lütfen İzmir turist bilgisi için buraya tıklayınız

İzmir

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti olan İzmir; gelişmiş ve çağdaş bir kent olmasının yanı sıra önemli bir sanat, kültür, ticaret ve turizm merkezidir. İzmir onlarca mavi bayraklı plajı barındırmakta olup mavinin her tonunu bulabileceğiniz temiz denizi ve birçok popüler tatil beldesiyle güneş, kum, deniz tatili dendiğinde ilk akla gelen şehirlerden birisidir. Buna ek olarak, İzmir 8.500 yıl boyunca Antik Yunanlılardan Perslere, Romalılardan Osmanlılara birçok farklı kültürlere ev sahipliği yapması sebebiyle birçok önemli arkeolojik ve tarihi değerleri bir arada sunmaktadır. Antik Dönem’in ünlü tarihçisi Herodot, İzmir’in güzelliğini şu sözleriyle anlatmıştır: “Onlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel iklimlerinde kurdular…”. Ülkemizin en hayat dolu şehirlerinden birisi olan “Güzel İzmir” keşfetmeniz için sizleri bekliyor.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri 

2018 yılında Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik , Egzersiz ve Spor Bilimleri olmak üzere 4 bölüm ile Eğitim-Öğretim faaliyetlerine başlamış olan İzmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, kısa süre içerisinde yaptığı araştırma ve eğitim faaliyetleri ile hızla büyümesine devam etmektedir. Buna ek olarak, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Sağlık Bakım Hizmetleri, Dişçilik Hizmetleri, Elektronik ve Otomasyon Bölümü, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü ön lisans programına öğrenci alarak Sağlık Profesyoneli yetiştirme konusunda önemli bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

Günümüzde insan sağlığına yönelik araştırmaların ve hizmetlerin kapsamı sadece hastalıkların tedavi edilmesi ile sınırlandırılmamalıdır. Sağlığın sürdürülebilirliği ve hastalıkların önlenmesi de hastalıkların tedavi edilmesi kadar önem arz etmektedir. Bu sebeple sağlık bilimleri alanında yer alan meslek gruplarının çok disiplinli bir yaklaşım içinde çalışmalarını sürdürmeleri gerekmektedir. İzmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri , çok disiplinli yaklaşımı hem eğitim-öğretim programları hem de yapılanması ile uygulamaktadır. İzmir Demokrasi Üniversitesi, milli ve manevi değerlerin rehberliğinde bilim ve teknoloji alanında üst düzey eğitim almış, kendini sürekli olarak geliştirmeyi amaçlayan ve bilgiye ulaşma yollarını bilen, çok iyi iletişim becerilerine sahip olan, hem gerekli durumlarda ekip çalışması yapabilen ve hem de liderlik vasıfları kazanmış, etik kurallara saygılı, ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda yüksek kaliteli sağlık hizmeti sunmayı ve toplumun yaşam kalitesini arttırmayı kendine en önemli görev edinmiş olan Sağlık Profesyonelleri ve Sağlık Teknikerlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kongre Özet Kitabı ve Tam Metin Kitabı yayınlanmıştır. Bilimsel Program Sayfasından ulaşabilirsiniz.

Linkten ulaşabilirsiniz: https://iches.idu.edu.tr/index.php/bilimsel-program/

 

Kongre Özet Kitabı ve Tam Metin Kitabı Yayınlanmıştır. Bilimsel Program Sayfasından ulaşabilirsiniz.

Linkten ulaşabilirsiniz: https://iches.idu.edu.tr/index.php/bilimsel-program/